fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Натпреварувачката кај Вучиќ ништо не може да слушне – a треба ли? (ВИДЕО)

МК Сцена

Натпреварувачката кај Вучиќ ништо не може да слушне – a треба ли? (ВИДЕО)

Квиз шоуто “Среќни луѓе” на Драган Вучиќ, како и сите негови претходни ТВ проекти, привлекува големо внимание, благодарение на смешните ситуации кои се дел и тука.

Како што и веќе објавивме, концептот на шоуто е многу сличен на едно турско шоу, во кое во една од игрите, едниот натпреварувач кажува зборови, а другиот со слушалки на уши, се обидува да прочита од усните на партнерот.

Но изгледа, една натпреварувачка во квизот на Вучиќ не разбрала во што е суштината на квизот. Погледнете и најсмејте се :

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.