fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НОВ ЛЕТЕН ХИТ: Слушнете ја „Палимо“ на Тајзи и Спејко (ВИДЕО)

МК Сцена

НОВ ЛЕТЕН ХИТ: Слушнете ја „Палимо“ на Тајзи и Спејко (ВИДЕО)

„Палимо“ е песната на која сигурно ќе се танцува ова лето, а е во изведба на Тајзи и Дарко Спејко, победникот на „Големиот брат“. Овој потенцијален летен хит доби и свој видеозапис, сниман во Хрватска, поточно во Сплит, Макарска и Омиш.

Режисер на спотот е Владимир Ивановски Дади, додека пак текстот за песната го направи Драган Величковски Тајзи, а музиката е на Лазар Цветковски.

Жешкото видео изобилува со атрактивни и весели кадри, многу згодни девојки, а во него се појавуваат и колегите на Спејко од „Големиот брат“, Ервин и Мирјана.

Со првата песна на српски јазик „Палимо“, Тајзи и Дарко ја најавуваат соработката со една од водечките издавачки куќи на Балканот- „Балкатон“ и се подготвуваат да го освојат српско-хрватскиот пазар.

Летово Тајзи најавува уште две песни на македонски, како и нови песни на српски јазик.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.