fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почина актерката Дорис Робертс

Сцена

Почина актерката Дорис Робертс

Американска глумица Дорис Робертс, која беше најпозната по улогата на мајката на Рејмонд од серијата „Сите го сакаат Рејмонд“, почина во 90-та година од животот.

Актерката кариера ја започна во 50-те години од минатиот век, а толкуваше улоги на Бродвеј, во бројни филмови и телевизиски серии.

Сепак, најголемата слава ја стекна со улогата на мајката на Рејмонд во хумористичната серија „Сите го сакат Рејмонд“, за која освои и четири Еми награди.

Гледачите ја паметат и по улогата во филмот „Лудиот Божиќ“, кој е дел од филмскиот серијал за бизарните патувања на семејството Грисволд.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.