fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почнува Пролетниот вино фест на паркингот на Веро Центар

МК Сцена

Почнува Пролетниот вино фест на паркингот на Веро Центар

Дегустација на сортни македонски вина и вкусни деликатеси по промотивни цени, ќе понуди 5. Пролетен вински фестивал што почнува денеска во Скопје.

Фестивалот традиционално ќе се одржува на паркингот на Веро Центар и ќе трае до недела. 

Како што најавуваат организаторите, програмата ќе биде збогатена со разновидна музичка програма.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.