fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Избрани првите финалисти на „Евросонг“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Музика

Избрани првите финалисти на „Евросонг“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во финалето на „Евросонг 2016 година“ на 14 мај во Стокхолм, освен „големата петорка“ ќе настапат и претставниците на Азербејџан, Русија, Холандија, Унгарија, Хрватска, Австрија, Ерменија, Чешка, Кипар и Малта. 

На овогодинешниот  музички натпревар ќе учествуваат вкупно 41 земја од Европа  и Австријалија, а нашата претставничка Калиопи ќе настапи утре, во втората полуфинална вечер, под реден број осум.

Шведска по третпат е домаќин на Евросонг.

_AP60927 _AP61033 _AP61190 ANV_9718 ANV_9658 _AP60651
<
>

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.