fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Пречек на Нова година во МНТ – „Супернова 2018“

МК Сцена

Пречек на Нова година во МНТ – „Супернова 2018“

Македонскиот народен театар утревечер организира пречек на Новата година со настан „МНТ Супернова 2018 – Соѕвездие на добрата забава“.

Публиката ќе ја забавува актерот Сашко Коцев со стендап, а меѓу неговите 15-20-минутни настапи ќе има музика со учество на Биба Додева, Бени & Нонстоп, Александар Митевски и Дамир Имери бенд.

Почетокот на новогодшната вечер е во 21 часот. По доаѓањето на Новата година, публиката ќе продолжи да се забавува во фоајето на театарот каде што диџејот Драган Б. Костиќ ќе пушта рокенрол и ретро музика до 3 часот по полноќ.

Покрај забавна програма, пречекот вклучува и коктел. Од МНТ соопштија дека влезниците, по цени од 1.600 до 2.000 денари, ги распродале пред една недела.

Вратите за публиката во 2018-та МНТ ќе ги отвори на 10 јануари за претставата „Не се клади на Енглези“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.