Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бендот „2BE“ ја промовираше новата песна „Врати се“ (ВИДЕО)

Промо

Бендот „2BE“ ја промовираше новата песна „Врати се“ (ВИДЕО)

Маркетинг

Бендот „2BE“ ја промовираше новата песна „Врати се“ (ВИДЕО)

Бендот 2Be ја промовираше и својата втора песна насловена „Врати се“. Овој пат самиот бенд се јавува како комплетен автор на песната. Текстот е на Љупче Стојановски, додека музиката и аранжманот се на Тино Стојановски. Оваа песна е прва нивна авторска песна, иако претходно тие дебитираа на македонската сцена со синглот „100 песни“.

За оваа песна е снимен и видео запис на локации во Охрид и Битола, за кој се погрижија Пеце Здравковски, Ѓорѓи Вацев и Pinestel продукција.

2Be изминативе три години активно настапува во Скопје и други градови низ државата. Членовите на бендот ни изјавија дека песната веќе некое време го чекала својот вистински момент, и ни најавуваат дека планираат да издадат нова музика во следната година.

Во продолжение можете да го погледнете видео записот за „Врати се“.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.