Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Конструкт 42” – прв македонски краткометражен анимиран „sci-fi“ филм (ВИДЕО)

Промо

„Конструкт 42” – прв македонски краткометражен анимиран „sci-fi“ филм (ВИДЕО)

„Конструкт 42” е името на првиот македонски краткометражен анимиран „sci-fi“ филм кој нè носи во далечната иднина и ја раскажува приказната за последните напори за спас на човештвото.

Филмот е во режија на Никола Ангелкоски, кој има работено на повеќеинтернационални анимирани филмови.

Гласовите на ликовите ги позајмуваат Кристина Тасева и Александар Алексовски. Монтажата ја врши Жарко Јуруков, а за музиката се задолжени Бојан Сенковски и Михајло Вуковиќ. Конструкт 42 треба да ја има својата премиера во 2021-ва година.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.