fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сѐ што ти треба е љубов, на трети декември во Скопје

МК Сцена

Сѐ што ти треба е љубов, на трети декември во Скопје

После големиот концерт на Ian Gillan- вечер на Deep Purple со Македонската Филхармонија, големо задоволство ни е да Ви го претставиме својот последен проект со кој Авалон Продукција ја затвора историската 2016-та година во Македонија.

После толку многу светски имиња и светски концерти во Скопје, оваа година се одлучивме за прв пат на едно место за крај да го собереме најдоброто во областа на поп рок музиката во последниве 20-тина години, и тоа ни помалку ни повеќе, со три целовечерни концерти на едно место- на Бајага и Инструктори, Прљаво Казалиште и Ареа- имиња кои го претставуваат најдоброто во својата област, во земјите од кои доаѓаат.

Сите три бенда ќе настапат со целовечерни концерти од по 90 минути. Манифестацијата ќе има многу интересен opening act, чие име ќе биде објавено утре, така што журката ќе трае речиси 6 часа.

Трети декември ќе биде идеална вечер да се соберат сите генерации на едно место, за да го видат и да го слушнат најдоброто од регионот.

bajaga-area-prljavo256-2

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.