fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ШЕСТ ЧАСА ПРАЗНИК ЗА УШИ: „Црвена јабука“, „Рибља чорба“ и „Ван Гог“ во Скопје

МК Сцена

ШЕСТ ЧАСА ПРАЗНИК ЗА УШИ: „Црвена јабука“, „Рибља чорба“ и „Ван Гог“ во Скопје

Љубителите на добрата музика на 19 ноември во „Метрополис арена“ во Скопје уште еднаш ќе имаат привилегија да уживаат во познатите хитови на бендовите кои веќе неколку децении жарат и палат на просторите од Вардар до Триглав.

Нашата метропола уште еднаш ќе биде домаќин на добро познатиот бенд „Црвена јабука“, легендарниот „Ван Гог“ и незаменливиот бенд „Рибља чорба“.

– Скопје е зависно од добра музика, па токму и поради таа причина се одлучивме да ѝ ги донесеме овие веќе добро познати бендови на македонската публика. Со оглед на нивниот репертоар, ви ветуваме одлична шестчасовна забава во „Метрополис арена“ – велат организаторите на овој музички настан.

skrim-1

Цената на влезниците ќе изнесува симболични 350 денари, а истите ќе може да ги купите на „купикартизасе.ком“.

Овој концерт носи наслов „Скрим мјузик најт“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.