Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Шон Мендес ги освои MTV наградите за најдобар изведувач и најдобра песна

Музика

Шон Мендес ги освои MTV наградите за најдобар изведувач и најдобра песна

Канадскиот пејач Шон Мендес на вчерашните Европски музички награди на MTV победи во категориите најдобар изведувач и најдобра песна.

Ова се победниците на 24-то доделување на наградите:

– Најдобар изведувач: Шон Мендес
– Најдобра песна: „There’s Nothing Holdin’ Me Back” – Шон Мендес
– Најдобро видео: „Humble” – Кендрик Ламар
– Најдобар поп изведувач: Камила Кабело
– Победник во категоријата електронска музика: Дејвид Гета
– Најдобар рок изведувач: групата „Колдплеј”
– Најдобар хип-хоп изведувач: Еминем
– Најдобар француски изведувач: Амир
– Најдобра изведба во живо: Ед Ширан
– „Светска икона“: Ју-Ту …

Регионалната награда за најдобар изведувач MTV Adria, отиде кај српската поп група „Ничим изазван“.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.