Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Адел и Ед Ширан ја бодреа Англија од трибините во полуфиналето на Европското првенство

Шоубиз

Адел и Ед Ширан ја бодреа Англија од трибините во полуфиналето на Европското првенство

Глобалните музички ѕвезди Адел и Ед Ширан направија пауза од нивните напорни распореди за да се препуштат на нивната заедничка страст за фудбалот на УЕФА шампионатот во Германија. Двајцата беа видени како уживаат на натпреварот помеѓу Холандија и Англија на фудбалскиот стадион Дортмунд, секој во придружба на своите пријатели.

Адел, позната по својот моќен вокал, беше облечена лежерно во бела маица и црно палто, додека Ширан, познат по неговите искрени текстови, носеше црвен дрес на англиската репрезентација и црно-бела бејзбол капа. И двајцата уметници во минатото зборуваа за нивната љубов кон спортот.

Aдел изгледаше нервозна додека го гледаше натпреварот во кој Англија се пласираше во финалето на првенството. Во еден особено возбудлив момент може да се забележи како 36-годишната ѕвезда вика „Ќути!“ на толпата додека се обидуваше да се фокусира на ударот од белата точка.

Адел, горда навивачка на фудбалската репрезентација на Англија, честопати ја изразуваше својата љубов кон играта. Во јули 2021 година, таа дури облече дрес од Англија и доби специјален маникир за да ја покаже својата поддршка за време на финалето на Европското првенство.

Ширан, од друга страна, е познат поддржувач на фудбалскиот клуб „Ипсвич Таун“. Во октомври 2023 година, тој не само што присуствуваше на натпревар, туку и отиде над и подалеку со тоа што им служеше храна на навивачите на трибина и се дружеше со тимот во нивната соблекувална.

И двајцата музичари моментално се на пауза од турнеите. Адел има закажани концерти во Минхен, Германија, во текот на август, пред да продолжи со резиденцијата во Лас Вегас наесен. Ширан неодамна го објави завршувањето на својата светска турнеја во 2025 година, со планови за дополнителни европски датуми.

 

 

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.