Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Балканот со поддршка на Тамара Тодевска (ФОТО)

Шоубиз

Балканот со поддршка на Тамара Тодевска (ФОТО)

Балканот со поддршка на Тамара Тодевска (ФОТО)

На Балканот и поширокиот регион денеска главна тема е одличниот настап на нашата Тамара Тодевска на изборот за песна на Евровизија.

Таа со песната „Proud“ вчеравечер ја претстави Северна Македонија пред Европа и како прва извлечена влезе во финалето на Евровизија кое ќе се одржи утре.

Јелена Карлеуша сподели видео од настапот на Тамара, додека Марија Шерифовиќ возвраќајќи исто така ја поддржа македонската претставничка преку нејзиниот Инстаграм профил, веднаш по нив Наташа Беквалац ги повика сите да гласаат за бројот 17 и Македонија.

Тамара Тодевска и Северна Македонија утре настапува под редниот број 8.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.