Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТАМАРА: „Која е поентата да се зема од уметноста и да се дава за амбулатни возила?“

Шоубиз

ТАМАРА: „Која е поентата да се зема од уметноста и да се дава за амбулатни возила?“

Тамара Тодевска испровоцирана од коментарите на граѓаните за потрошениот буџет од 64.000 евра на годинашниот настап на Евровизија, го даде своето мислење на оваа тема.

– „Фалат амбулантни возила, фалат многу работи, ама која е поентата да се зема од уметноста и да се дава за амбулатни возила? Која е поентата да не се оди на Олимпијада или Евровизија, каде што може да се промовира и уметноста и спортот, и да бидеме дел од Европа и да слушне светот за нас, зошто и ние знаеме како треба, нели?“ – порача Тамара во студиото на 1ТВ.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.