Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бојана Барјактаревиќ го победила ракот, а сега победи и во „Никогаш не е доцна“ (ВИДЕО)

Шоубиз

Бојана Барјактаревиќ го победила ракот, а сега победи и во „Никогаш не е доцна“ (ВИДЕО)

Бојана Барјактаревиќ го победила ракот, а сега победи и во „Никогаш не е доцна“ (ВИДЕО)

46-годишната Бојана Барјактаревиќ е вистински доказ дека никогаш не е доцна. Таа, вчеравечер, победи во финалето на истоименото музичко шоу, маѓепсувајќи ја публиката и жирито, со победа во сите три натпреварувачки категории.

Црвенокосата натпреварувачка освои најмногу СМС гласови од публиката, а набрзо триумфираше и во гласањето на Фејсбук, а потоа ја освои наградата и од жирито.

Таа во една пригода изјавила:

– „Јас со музиката се занимавам 29 години, не ја запоставив. Го запоставив медиумското експонирање и појавување. Јас се повлеков за да се рехабилитирам и така останав 17 години надвор од естрадата“.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Имено, малкумина знаат дека зад талентот на 46-годишната победничка се крие борбата со рак на левата дојка, кој подоцна метастазирал.

– „Ми извадија 24 жлезди. Имав 16 третпани со хемотерапија, а по првата останав без коса. Она што е добро е што сега имам нова коса и тоа 40% повеќе од порано. Најважно е да се биде упорен и позитивен, нема ментален пад, тоа е најголемиот непријател“ – раскажа Бојана порано за својата болест.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.