Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ДАМИАНО ДАВИД: „Вљубен сум во мојот кармин“

Шоубиз

ДАМИАНО ДАВИД: „Вљубен сум во мојот кармин“

ДАМИАНО ДАВИД: „Вљубен сум во мојот кармин“

Светот едноставно полуде по Дамиано Давид, фронтменот на групата „Манескин“ која победи на годинашното издание на Евровизија. Го гледавте на инстаграм и тик-ток, но популарниот пејач имаше свое гостување и во шоуто на Ники Туториалс.

Ники беше пресреќна да го шминка Дамиано, а другите членови од бендот ја имаа задачата да ја оценат шминката, која навистина им се допадна.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Дека Дамиано е навистина љубител на шминка говорат последните фотографии објавени на неговиот инстаграм – профил, каде пејачот објави неколку фотографии на кои е со професионална шминка на лицето, а на усните носи кармин.

Под објавата Дамиано напиша: „Вљубен сум во мојот кармин!“.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Неговите зборови и фотографиите станаа вистински хит и собраа скоро милион и пол „лајкови“.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.