Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФАНОВИТЕ ПОЛУДЕА: Дамиано Давид ја скрати косата и ги полуде жените (ФОТО)

Шоубиз

ФАНОВИТЕ ПОЛУДЕА: Дамиано Давид ја скрати косата и ги полуде жените (ФОТО)

ФАНОВИТЕ ПОЛУДЕА: Дамиано Давид ја скрати косата и ги полуде жените (ФОТО)

Дамиано Давид со својата појава на годинашниот избор за песна на Евровизија едноставно ги маѓепса жените. 

Тој и неговиот бенд Манескин имаат турнеја низ Европа, а неговите, можеме да кажеме навистина бројни обожаватели, го следат буквално во секој чекор.

Дамиано со сигурност ги победи предрасудите дека машките не треба да се шминкаат, да носат долга коса или да имаат ексцентричен стил на облекување и стана идол на уште толку многу машки фанови ширум светот.

Имено, тој се решил за една од најпопуларните фризури ова лето, која оваа сезона ја носат многу познати личности како Мајли Сарус, Ријана и многу други.

И додека некои не можат да ја „прежалат“ неговата долга коса, голем број од неговите следбеници се согласуваат дека сега изгледа уште подобро.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.