Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Јапонецот Казухиро Котецу ќе ја испее македонската химна пред мечот Македонија – Австрија на ЕП

Шоубиз

Јапонецот Казухиро Котецу ќе ја испее македонската химна пред мечот Македонија – Австрија на ЕП

За себеси вели дека е вљубеник во Македонија – јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу најави на Твитер дека ќе ја испее македонската државна химна во Јапонија пред натпреварот Македонија – Австрија на Европското првенство во фудбал в недела.

Инаку, Котецу доаѓа од Токиската опера, и интересно е што досега испеал десетина македонски песни и ги споделил на Јутјуб, и на овој начин сака да ѝ даде поддршка на земјата што ја засакал при нејзината посета и настапите на сцената на Македонската опера и балет.

 

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.