Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Канје Вест официјално си го промени името

Шоубиз

Канје Вест официјално си го промени името

Канје Вест официјално си го промени името

Еден од најпознатите и најбогатите рапери во светот, Канје Вест, и законски го промени своето име во кратенката „Ye“.

Поранешниот сопруг на Ким Кардашијан во август оваа година поднесе барање да си го смени името Канје Омари Вест во – „Ye“, без средно име и презиме, наведувајќи „лични причини“ како повод за промената. Судијката на Врховниот суд во Лос Анџелес, Мишел Вилијамс Корт сега го одобри неговото барање, пренесуваат американските медиуми.

Раперот во 2018 година на својот профил на Твитер ја најави оваа промена откако објави дека „порано бил познат како Канје Вест“, но сега бил само Yе.

Во последниот период тој во јавноста се појавува прекриен со чудни маски и во црни модни комбинации. Последен пат е виден на како настапува на венчавка во Венеција на која присуствувале голем број познати личности.

 

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.