Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Раперот Канје Вест сака да си го смени името

Шоубиз

Раперот Канје Вест сака да си го смени името

Раперот Канје Вест сака да си го смени името

Познатиот рапер и дизајнер Канје Вест, решил да го промени името.

Поранешниот сопруг на ријалити ѕвездата Ким Кардашијан поднел барање до Врховниот суд во Лос Анџелес за официјална промена на името.

44-годишниот музичар повеќе не сака да го користи своето име Канје Омари Вест туку својот долгогодишен прекар – „Ye“.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Причините за ваквата одлука се лични.

 

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.