Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Супербол 2024: Канзас Сити ја одбрани титулата, спектакуларен настап на Ашер на полувремето

Шоубиз

Супербол 2024: Канзас Сити ја одбрани титулата, спектакуларен настап на Ашер на полувремето

Тимот на Канзас Сити Чифс го победи Сан Франциско во Лас Вегас со 25:22 по продолжение и на тој начин ја одбрани титулата во НФЛ лигата. Тие воедно станаа првиот тим по Њу Ингланд Патриотс од 2005 година кој ја одбранил титулата.

Квотербекот на Канзас Сити, Патрик Махомс го предводеше својот тим до трофејот во 58-то издание на Супербол со партија вредна МВП признание.

Со само 28 години, Махомес стана шестиот бек во историјата на НФЛ кој освоил три или повеќе Суперболови, додека Енди Рид стана петтиот тренер кој освоил три или повеќе. Махомес го означи Рид како „најголемиот тренер што оваа игра некогаш го видела“.

Канзас Сити стигнаа до четири од изминатите пет Суперболови и станаа првиот тим кој ја освоил две титули по ред по Патриотс во сезоните 2003 и 2004 година.

Ашер одржа електрична изведба исполнета со специјални гости за време на шоуто на полувремето Super Bowl LVIII, пеејќи некои од неговите најголеми хитови во текот на неговата 30-годишна музичка кариера.

Пејачот го започна шоуто на фудбалскиот терен, облечен во целосно бел аутфит и наметка. Неговиот настап вклучуваше комбинација од многу негови песни, вклучувајќи ги „Caught Up“, „Love in this Club“, „U Got It Bad“, „OMG“, „Yeah!“ и повеќе.

Алиша Кис беше првата гостинка која се појави, пеејќи ја „If I Ain’t Got You“, а потоа „My Boo“ со Ашер. Таа имаше црвен, светкав изглед, додека Ашер подоцна ја соблече маицата кога ја изведуваше „U Got It Bad“.

H.E.R. испорача и специјално соло на гитара, непосредно пред Ашер да се врати на сцената, овој пат на ролери, облечен во блескав црно-син аутфит. Тој продолжи да ја пее „ОMG“.

За време на настапот се појавија и will.i.am и Џермејн Дупри, додека Лил Џон подоцна ја отпеа „Turn Down for What“. Лудакрис направи камео на крајот за да ја отпее „Yeah!“ заедно со Ашер.

Други големи хитови прикажани за време на шоуто на полувремето на Ашер беа „Caught Up“, „Superstar“, „You Don’t Have to Call“, „Nice & Slow“, „Burn“ и „Confessions Part II“.

Финалето и сетот на Ашер од трибините го следеа американската мегаѕвезда Тејлор Свифт, Бијонсе и Џеј Зи, холивудските актери Леонардо ди Каприо и Пол Руд, кошаркарите Леброн и Џејмс Шекил О’Нил и многу други ѕвезди.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.