Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тајна венчавка на Гоца Тржан и Раша Новаковиќ (ФОТО)

Шоубиз

Тајна венчавка на Гоца Тржан и Раша Новаковиќ (ФОТО)

Долгогодишната врска на познатата српска пејачка Гоца Тржан и Радомир Раша Новаковиќ кулминираше со тајна венчавка во црква. Имено, тие вчера се венчале со тајна церемонија на која присуствувале блиските членови на семејството и само неколку пријатели.

Гоца на интимната прослава не носела венчаница, туку бел костум со украсна капа.

Раша, пак, го почитувал свадбените „протоколи“, па така, одбрал темно, свечено одело и едноставна бела кошула.

Гоца на својот инстаграм профил објави повеќе фотографии од тајната церемонија.

– „Имавме потреба да се венчаме во црквата и да ги собереме најблиските пријатели и семејство и да го славиме заедничкиот живот и љубовта што ја чувствуваме едни кон други и кон секој што е дел од нашите животи“, изјави Тржан за Нова.рс.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.