fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Џулија Робертс првпат ќе глуми во телевизиска серија

Шоубиз

Џулија Робертс првпат ќе глуми во телевизиска серија

Американската „оскаровка“ и една од најпопуларните филмски ѕвезди, Џулија Робертс првпат во својата кариера ќе игра како телевизиска глумица.

Таа ја прифати главната улога во телевизиската адаптација на романот „Денес ќе биде поинаку“ на авторката Марија Семпл. Робертс ќе го игра ликот на Елеонора Флуд, која се обидува да ги реши сите проблеми кои ги одложувала.

Инаку, Џулија Робертс често се појавувала во различни ТВ емисии, но ова ќе биде првпат да глуми во телевизиска серија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.