fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Што ќе се случува овој петок во XL Summer Club во Скопје? (ФОТО)

МК Сцена

Што ќе се случува овој петок во XL Summer Club во Скопје? (ФОТО)

Сведоци сме дека деновиве по социјалните мрежи се појави една интересна приказна за нова урбана забава во ноќниот летен клуб ХЛ.

Ексклузивата е секогаш прва кај нас, па така и сега, ги имаме сите информации за спектакуларниот настан кој ќе стартува во петок на полноќ и истите во целост ви ги споделуваме.

CURQUE DE SKOPJE (СИРК ДЕ СКОПЈЕ) е нов проект во ноќниот живот на Скопје кој започнува во петок, на 26 август, во летниот клуб XL.

14112087_10207052661215044_1019694847_n 13680397_1813450082210243_8800076011823033408_o 14059912_10207052616853935_2028594273_o
<
>

Ќе се одржува два до четири пати во месецот ексклузивно само во ноќните клубови XL и XO во Скопје, со можност истиот настан да се одржи и во сите останати клубови низ Македонија, како и фестивали во Скопје и низ цела држава.

Aртистите ќе бидат облечени во специфични костими и маски. На овие настани ке настапуваат домашни и странски ДЈ-и чиј репертоар ќе се состои од разни музички жанрови – hip hop, r&b, комерцијален house и deep house.

Тимот на летниот ноќен клуб ве поканува во петок да ги посетите и да бидете сведок на едно поинакво случување во нашиот град.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.