Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Шведска победи на 60-то јубилејно издание на Евровизија

Маркетинг

Музика

Шведска победи на 60-то јубилејно издание на Евровизија

Насловна фотографија: Elena Volotova (EBU)

Претставникот на Шведска Манс Семерлев победи синоќа во финалето на Песна на Евровизија одржана во Виена, со песната „Херои“ (Heroes).

Семерлев победи пред завршувањето на официјалното гласање, бидејќи оствари ненадминлив резултат и на крајот освои 365 поени, втора е Русија, а трета Италија.

TH15-1017[1]

Во гласањето учествуваа 40 земји, колку што вкупно зедоа учество во овогодишната, 60-та Песна на Евровизија.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.