Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

УШТЕ ЕДНА МАКЕДОНКА ВО ШЕСТИОТ КРУГ: Мартија Станојковиќ воодушеви во „Пинкови ѕвездички“

МК Сцена

УШТЕ ЕДНА МАКЕДОНКА ВО ШЕСТИОТ КРУГ: Мартија Станојковиќ воодушеви во „Пинкови ѕвездички“

11-годишната кумановка Мартија Станојковиќ повторно го воодушеви жирито во Пинкови ѕвездички.

Таа ја изведе песната „Влак“ на Зана и со сите 5 гласови се пласираше во понатамошниот дел од шоуто.

Јелена и рече: „Јас не знам до каде ќе расте таа љубов кон тебе, од емисија во емисија таа е сè поголема. Ме воодушевува и начинот на кој пееш, се однесуваш и зрачиш. Браво, маестрално“, а Милан додаде: „Убива на место. Светски изглед“.

Во продолжение, погледнете ја преслатката и преталентирана Мартија во ова видео од пред неколку години- ќе ве насмее до солзи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.