fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Уште неколку дена до големиот концерт на Жељко Самарџиќ, специјален гостин Наум Петрески

МК Сцена

Уште неколку дена до големиот концерт на Жељко Самарџиќ, специјален гостин Наум Петрески

Има само уште неколку дена до концертот на една од најголемите ѕвезди од соседството Жељко Самарџиќ, закажан за 13 февруари во нашата најголема спортска сала „Борис Трајковски“ во Скопје.

Познатиот шармер доаѓа во месецот на љубовта и на виното, а специјален гостин на концертот ќе биде миленикот на повозрасната, но и на помладата публика, Наум Петрески.

– Многу ми е драго што ќе пеам токму на овој датум, а најмногу би се израдувал доколку се случи некое запросување. Тоа е нешто што секогаш буди искрена емоција во мене – изјави Самарџиќ за едно од неговите гостувања пред неколку дена во Скопје.

Инаку влезниците за овој концерт може да ги купите преку продажните места на „купикартазасе“, „Розе Веро 2“, „Југотон“, а исто така ќе има и организиран превоз од повеќе градови од земјата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.