fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Прекрасната Македонија во новиот спот на Љубојна и Исмаил Лумановски

Музика

ВИДЕО: Прекрасната Македонија во новиот спот на Љубојна и Исмаил Лумановски

Новиот видео запис на групата Љубојна и Исмаил Лумановски е за песната „Излегу да се рашета“. Спотот е снимен на повеќе локации низ Македонија, во реализација на Горила Филмс. Режисер на спотот е Горан Костадинов, директор на фотографија Кристијан Теодоров.

Во исто време подготовките за предновогодишниот концертот на „Љубојна“ продолжуваат!

Горила продукција во склоп на Таксират, Ви ја најавува македонската музичка сензација „Љубојна“, кои ќе настапат на 17-ти Декември во Арена Борис Трајковски, заедно со виртуозите Влатко Стефановски на гитара, Исмаил Лумановски на кларинет, Џамбо Агушев на труба и пијанистот Васил Хаџиманов.

Концертите што последните неколку години во Скопје успешно ги свири групата, станаа традиција на предновогодишно собирање и славење на радоста и музиката на групата „Љубојна“. Билетите за концертот можат да се набават во салоните на мктикетс, салоните на Оне, Југотон.  

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.