fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Радискиот хит „Фрази љубовни“ на Тамара и ДНК со комична видео приказна

Маркетинг

МК Сцена

ВИДЕО: Радискиот хит „Фрази љубовни“ на Тамара и ДНК со комична видео приказна

Долгоочекуваниот спот за хитот „Фрази љубовни“ на Тамара Тодевска и ДНК од денеска ќе можете премиерно да го видите на „Јутјуб“ и на македонските телевизии.

Комичното видео раскажува за два простодушни ликови кои се загреани по супер ѕвезда од естрадата.

Видеото се снимаше во Охрид во „Вила Бисера“ и е во продукција на „Горила Филмс“ во режија на Горан Костадинов и Владимир Ивановски – Дади.

Песната што се уште е радиски хит е дел од албумот „Еден ден“, кој Тамара го промовираше изминатиот Јули. „Фрази љубовни“ е дело на Лазар Цветковски. Tекстот го напишаа Магдалена Цветковска Ена и Владимир Блажев.

Во продолжение погледнете го спотот:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.