fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: „Совршен крај“ – новиот спот на Тамара Тодевска

Маркетинг

МК Сцена

ВИДЕО: „Совршен крај“ – новиот спот на Тамара Тодевска

Најновиот спот на Тамара Тодевска за песната „Совршен крај“ помина без нејзино учество. Во спотот игра докажаната актерка од МНТ, Катерина Шехтанска и штотуку дипломираниот актер од ФДУ, Тони Денковски.

Tекстот на песната не кореспондира со содржината на приказната. Од текстот на песната е искористен лајтмотивот за несреќната љубов. Спотов раскажува за една интригантна љубов, што е огромен товар врз постигнатото и создаденото во животот на една жена.

Спотот е во реализација на Горила Филм – преку новиот закон за субвенционирани композиции.

Музиката е дело на Тамара Тодевска и Нино Васков, аранжманот е дело на Нино Васков, додека текстот е на Владимир Крстевски – Франц.

Од Горила продукција најавуваат дека мошне скоро ќе се излезе долго очекуваниот албум „Еден Ден“, а концертната турнеја започнува претстојниот викенд во Неготино – Клуб Хавана.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.