fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Заврши снимањето на филмот за деца „Потрага по загубеното богатство“

Маркетинг

МК Сцена

Заврши снимањето на филмот за деца „Потрага по загубеното богатство“

На падините на планината Китка и на неколку други локации од 26 јуни до денеска се снимаше авантуристичкиот филм за деца  „Потрага по загубеното богатство“ по сценарио и режија на Кузман Кузмановски, во продукција на Аурипигмент  од Скопје и Детскиот креативен центар „Тинтири-минтири“.

Главните улоги во филмот ги играат актерите Билјана Јовановска и Владо Дојчиновски и десет деца членови на „Тинтири-минтири“ од цела Македонија. Директор на фотографија е Кирил Шентевски.

Снимањето беше организирано во рамки на филмскот камп за деца во село Градовце, општина Зелениково, каде што децата имаа можност да стекнат основни знаења за снимањето филмови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.