Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дали вреди да се вложува во македонски музички спотови и дали добар спот е предзнак за добар хит?

МК Сцена

Дали вреди да се вложува во македонски музички спотови и дали добар спот е предзнак за добар хит?

Познатите, светски музички ѕвезди, сакајќи што подобро да ги претстават своите песни, трошат огромни суми пари за снимање спотови. Цените на снимањето ги надминуваат сите можности на „обичен“ човек.

Но, што е со локалните пејачи? Колку пари трошат тие? Секако, нивните буџети се многу помали, што меѓу другото може да се забележи и во самите видеа.

На тема дали вреди да се вложува во музички спотови и дали добар спот е предзнак за добар хит естрадниот магазин „Бекстејџ“ разговараше со нашите јавни личности. Еве ги одговорите.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.