fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вие одлучувате – дали Македонките одат во финале на „Ѕвездички“?

Маркетинг

МК Сцена

Вие одлучувате – дали Македонките одат во финале на „Ѕвездички“?

Овој петок во живо во самата завршница на натпреварот, вие одлучувате по прв пат кој ќе се пласира во големото финале на втората сезона на мега шоуто “Пинкови ѕвездички”.

Ексклузивно, најгледаната македонска телевизија Сител заедно со каналите на Пинк во регионот, ќе го емитува првото полуфинале во кое ќе слушаме и гледаме 17 балкански ѕвездички.

Мартија, Антониа и Елена се трите Македонки кои успеаа да се пласираат во првото полуфинале. Очекувајте ги броевите за гласање во петок и сите заедно да ги однесеме до големото суперфинале.

Балканските медиуми ги сметаат за најголеми кандидати за победа, а вие, почитувани гледачи и читатели, бидете дел од магичната петочна вечер и гласајте за нашите три девојчиња.

Очекувајте спектакл кој не се пропушта.

 

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.