Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИСТИНСКА ОПЕРСКА ДИВА: Елена Бимбиловска се пласираше во седмиот круг на „Пинковите ѕвездички“

МК Сцена

ВИСТИНСКА ОПЕРСКА ДИВА: Елена Бимбиловска се пласираше во седмиот круг на „Пинковите ѕвездички“

И третата македонска учесничка во “Пинкови ѕвездички” се пласираше во седмиот круг. Елена Бимбиловска од Струга најпрвин ја отпеа “Кошава” од Јелена Томашевиќ, при што глас не доби од Гоца Тржан, на која не и се допадна вибратото на нашата стружанка.Веќе во втората песна, Елена блесна и ја натера и Гоца да се подигне и да и даде глас. Елена ја отпеа легендарната “Time to say goodbye” на Бочели, и доби пофалби од сите.

За Јелена Томашевиќ, Елена беше вистинска оперска дива на сцената, а во продолжение погледнете како звучеше и изгледаше нејзиниот настап.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.