Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЗАБАВА ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ: Отворен најсовремен гејминг парк во скопското кафуле „Дежаву“

Маркетинг

МК Сцена

ЗАБАВА ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ: Отворен најсовремен гејминг парк во скопското кафуле „Дежаву“

Во 4-татa година од постоењето во Капитол мол-Аеродром, популарното „ Дежаву“ не престанува да изненадува.

Во популарното скопско кафуле се отвори гејминг парк кој дефинитивно е најголем на Балканот. Тој изобилува со најсовремени игри, од хокеј, кошарка, драфтинг колички на удирање, па се до игри со 9Д, односно игри со видео симулатори кои се последен светски хит во светот на игрите.

Во гејминг паркот има забава за сите возрасти и изненадувања за посетителите.

Паркот ќе работи секој ден од 07 наутро до 01 часот по полноќ.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.