Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЖИРИТО ЗАНЕМЕ: Антонија со првокласна изведба на „Две лири“ во „Ѕвездички“

МК Сцена

ЖИРИТО ЗАНЕМЕ: Антонија со првокласна изведба на „Две лири“ во „Ѕвездички“

Македонската учесничка во шоуто “Пинкови ѕвездички”, Антонија од Скопје, настапи во најновото издание на емисијата и уште еднаш покажа дека е веќе зрела и искусна пејачка, подготвена да застане цврсто на естрадната сцена. Во шестиот круг од шоуто, децата пејат по две песни на матрица, со подготвен сценски настап.

AntonijaDveliri

Првата песна што Антонија ја отпеа е антологиската “Две лири” од Каролина, по што жири комисијата занеме додека уживаше во нејзината интерпретација.

Втората песна беше “Feeling good” која ја изведе со танцувачка група.

Коментарите на жирито и целата емисија ќе ги гледаме во понеделник во 21.45 часот на Сител телевизија.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.