fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: Трет отворен ден на хокејот во СЦ „Борис Трајковски“

ФОТО: Драган Тануровски / Популарно.мк

Останато

ФОТОГАЛЕРИЈА: Трет отворен ден на хокејот во СЦ „Борис Трајковски“

Покрај концертот на Жељко Самарџиќ кој вчеравечер се одржа во СЦ Борис Трајковски, беше одржан третиот отворен ден на хокејот во организација на Хокеарската федерација на Македонија.

На овој настан учесниците се запознаа со основите на лизгање и искуствата на Македонските репрезентативци.

Генералниот секретар Љупчо Тануровски изјави дека за изненадување е фактот што овој спорт станува популарен и меѓу женскиот пол.

Tanurovski-3915 Tanurovski-3970 Tanurovski-3717 Tanurovski-3756 Tanurovski-3762 Tanurovski-3771 Tanurovski-3872 Tanurovski-3797 Tanurovski-3808 Tanurovski-3819 Tanurovski-3826 Tanurovski-3841 Tanurovski-3848
<
>
ФОТО: Драган Тануровски

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Останато

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.