Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Скопското дерби заврши нерешено

Спорт

Скопското дерби заврши нерешено

Актуелниот шампион Вардар со реми ја отвори новата сезона откако вечерва одигра 2:2 со тимот на Шкупи од Чаир (поранешна Слога Југоматнат), на полувреме водеше гостинскиот тим со 1:0.

Стрелци на головите беа Блажевски и Ивановски за Вардар односно Нухији и Османи за Шкупи.

Во останатите натпревари од првото коло на македонската Прва лига се постигнати следниве резултати: Шкендија – Царев Двор 3:1, Турново – Ренова и Металург – Силекс 1:3, утре играат Брегалница – Работнички.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.