fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бејли: Партиите постигнаа договор за излез од политичката криза

Актуелно

Бејли: Партиите постигнаа договор за излез од политичката криза

Партиите постигнаа договор за излез од политичката криза, информира американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли, по денешните разговори на претставниците на партиите потписнички на Договорот од Пржино.

Лидерите на четирите политички партии, според постигнатиот договор, до крајот на август треба да го утврдат датумот на предвремените парламентарни избори, кои ќе ги спроведе преодна влада формирана 100 дена пред нивното одржување.

Бејли:Партиите постигнаа договор за излез од политичката криза

На средбата во Клубот на пратениците присуствуваа претставникот  од делегацијата  на ЕУ во Скопје Тиборг Бароди, Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ, Радмила  Шекеринска од СДСМ, Артан Груби од ДУИ и Имер Алиу од ДПА.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.