Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

УХМР: Македонија е денес во портокалова фаза – температури до 41 степен!

Временска прогноза

УХМР: Македонија е денес во портокалова фаза – температури до 41 степен!

УХМР: Македонија е денес во портокалова фаза – температури до 41 степен!

Управата за хидрометеоролошки работи на својата интернет страна објави предупредување за многу високи темератури и зголемено УВ зрачење за денешниот ден.

Како што се наведува во соопштението, во Скопје денеска се очекува температурата да достигне 41 степен, а УВ зрачењето ќе биде 9! Во земјава ќе биде во сила портокалово ниво на опасност.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Временска прогноза

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.