Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Илузионист предизвика воодушевѕвање на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Видео

Илузионист предизвика воодушевѕвање на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Оптичките илузии се едни од омилените работи со кои социјалните мрежи се забавуваат, а сега на интернет се појави видео, кое според многумина, е едно од најинтересните досега.

Наизглед едноставно видео прикажува момче кое си додава топка самиот на себе и тоа преку огледало.

Видеото го сними Кевин Пери и тоа со светлосна брзина се прошири низ социјалните мрежи каде го видоа милиони луѓе, меѓу кои, секако, многумина развија свои теории како е се тоа изведено.

Некои тврдат дека воопшто нема огледало, некои дека станува збор за манипулација со камера, но сите се согласуваат дека ефектот е многу импресивен.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.