fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кога авион ќе предизвика „песочна бура“ на плажа (ВИДЕО)’

Видео

Кога авион ќе предизвика „песочна бура“ на плажа (ВИДЕО)’

Туристи на грчкиот остров Скијатос беа покриени со прашина, песок и камења, откако над нив прелета патнички авион.

Прелетувањето на авиони над плажата Ксанемос е некој вид туристичка атракција на Скијатос, имајќи предвид дека аеродромот се наоѓа во близина.

Сепак, понекогаш се случува љубителите кои уживаат во глетката на авион кој ниско лета да бидат „затрупани“ со песок и покрај знаците за предупредување.

Видеото објавено на Јутјуб прикажува туристи кои му мавтаат на Боингот 757, а повеќето од нив не се свесни за силата на моторот на овој голем авион.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.