Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

По тепачките за „Нутела“, „војна“ и за евтини пелени (ВИДЕО)

Видео

По тепачките за „Нутела“, „војна“ и за евтини пелени (ВИДЕО)

По крвавите турканици и кубењето коси за кремот „Нутела“, сега Французите во супермаркетите се истепаат и за евтини пелени.

Само неколку дена по неодоливиот сладок попуст за чоколадниот крем, и намалението на детски пелени во супермаркетот „Интермаша“, докажа дека цената ги менува луѓето и нивните манири.

Имено, трговскиот ланец ја намали цената од 21 евро за големо пакување пелени на седум евра и купувачите повторно ги покажаа своите примитивни нагони.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

– Беше страшно, работите излегоа вон контрола. Пред вратите имаше 250 луѓе и пред да отвориме. Жените се тепаа, па моравме да повикаме полиција, изјави шефот на продавницата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.