Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Лекарите предупредуваат: Непријатните мириси на телото можат да бидат знак за потенцијални здравствени проблеми, вклучувајќи рак

Убавина и здравје

Лекарите предупредуваат: Непријатните мириси на телото можат да бидат знак за потенцијални здравствени проблеми, вклучувајќи рак

Непријатните мириси на телото можат да сигнализираат потенцијални здравствени проблеми, вклучувајќи и рак, вели лекарот Роберт Сегал.

Непријатниот мирис на пот може да сигнализира недостаток на магнезиум, минерал кој помага во чистење на органите и отстранување на непријатни мириси.

Дигестивни нарушувања, како Кронова болест или улцеративен колитис, можат да предизвикаат интензивен мирис на телото поради недостаток на цинк.

Лош здив кој наликува на расипани јајца може да биде знак за бактериска инфекција со Helicobacter pylori, што може да доведе до чир на желудникот или дуоденумот, па дури и до рак на желудникот.

Ако имате непријатен мирис во ушите, може да страдате од некаква инфекција, вели д-р Сегал.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Убавина и здравје

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.