fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Новогодишната честитка на танчерите од „АQUA DANCE CLUB“

Видео

ВИДЕО: Новогодишната честитка на танчерите од „АQUA DANCE CLUB“

Овие деца заедно со нивните инструктори во нивното студио за танцување направија искрена и уникатна новогодишна честитка со која сакаат да ни ги разубават најубавите празнични денови за добар почеток на годината.

Идејата ја реализираа со трап верзијата на песната „Jingle Bells“ која им беше инспирација за новогодишна кореографија каде што ги вклучија речиси сите групи и танчери од целото студио кое е секогаш исполнето со позитивна енергија.

Погледнете ја нивната зимска приказна за оваа година! :)

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.