Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Онлајн семинар за ЕУ фондови – можности и предизвици за Македонија

Образование

Онлајн семинар за ЕУ фондови – можности и предизвици за Македонија

Консултантската компанија „Еуро Консалтинг“ од Осиек организира работилница преку интернет – веб-семинар од областа на фондовите на ЕУ под наслов „ЕУ фондови: Можности и предизвици за Македонија“.

Вебинарот / онлајн работилницата се одржува преку платформата Зум во виртуелната училница на 11.12.2020 година во два понудени термини: од 09:00-12,00 часот или 17:00 – 20:00 часот.

Работилницата е наменета за граѓани, консултанти кои ќе работат на подготовка на проекти, невладини организации, мали и средни претпријатија, земјоделци, јавна администрација и училишта и колеџи.

По работилницата, учесниците ќе стекнат основни вештини за подготовка и имплементација на проекти финансирани од фондовите на ЕУ и ќе ги добијат сите потребни информации за тековните конкурси за Македонија.

Цената на семинарот е 35 ЕУР (триесет и пет) по лице за рано пријавување. Апликациите можете да ги испратите преку е-пошта на [email protected]

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Образование

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.