Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Астронаут од Меѓународната вселенска станица настапи на концерт на Крафтверк (ВИДЕО)

Музика

Астронаут од Меѓународната вселенска станица настапи на концерт на Крафтверк (ВИДЕО)

Германскиот астронаут Александер Герст синоќа „упадна“ на концертот на Крафтверк со настап, кој го имаше на Меѓународната вселенска станица (МСС).

Европската вселенска агенција (ЕСА) денеска на интернет постави видео снимка на која се гледа како астронаутот Герст настапува заедно со Крафтверк.

Герст синоќа користејќи таблет со виртуелен синтисајзер, заедно со Крафтверк, ја изведоа песната од 1978 година „Вселенска лабораторија (Spacelab).

Герст не е првиот музичар од Вселената, бидејќи канадскиот астронаут Крис Хедфилд во 2013 година сними кавер верзија на „Вселенска одисеја“ на Дејвид Боуви и свиреше дует со групата Бернејкид лијдиз додека беше 400 километри над Земјата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.