fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Дал има“ – нов спот и песна на Александар Тарабунов (ВИДЕО)

МК Сцена

„Дал има“ – нов спот и песна на Александар Тарабунов (ВИДЕО)

Александар Тарабунов конечно нè израдува со нова песна!

Станува збор за темата насловена „Дал има“, чии автор е Тарабунов (музика и текст), аранжманот е дело на Дамјан Лазаров, мастериг на Иван Јованов во продукција на „Горила“.

Песната е претставена заедно со видео запис во изработка на „Горила Филмс“. Во спотот се појавува и познатата ракометарка Викторија Пеовска од Куманово, која одлично се снајде во улогата.

Песната и видео записот се поддржани со законот за субвенционирани композиции на “Министерство за култура“ и “Македонска радио и телевизија“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.