Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дубиоза Колектив и Кирил Џајковски ќе пејат во Центар за Новогодишната ноќ

МК Сцена

Дубиоза Колектив и Кирил Џајковски ќе пејат во Центар за Новогодишната ноќ

Популарниот бенд „Дубиоза Колектив“ и Кирил Џајковски од 22.30 на новогодишната вечер ќе пеат на сквер „Јадран“, соопшти денеска градоначалникот на општина Центар кој ја промовираше новогодишната програма под наслов „Град во градот“.

На Сквер Јадран, на 30-ти јануари, во 12:00 часот ќе се организира новогодишна детска програма, а вечерта, од 21:00 часот настапуваат „The Sound Messengers” (Ерик Фокс и Симона Поповска) со шпанска музика, а по нив, Day Off и Суперхикс и на 31-ви, старата 2015-та ќе ја испратиме и ќе ја дочекаме новата 2016-та со “Дубиоза Колектив“ и Кирил Џајковски, заедно со T.K. Wonder.

Целата програма вкупно ќе ја чини општината околу три ипол милиони денари.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.