fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Гитаристот на „Аеросмит“ се онесвести за време на настап

Музика

Гитаристот на „Аеросмит“ се онесвести за време на настап

Гитаристот на легендарната група „Аеросмит“, Џо Пери се онесвести на бината за време на настап во Њујорк, по што веднаш е пренесен в болница. 

Како што јавија американските медиуми, инцидентот се случил во неделата вечерта во Бруклин, каде Пери настапувал со групата „Холивуд Вемпајарс“, во која членуваат и рокерот Алис Купер и актерот Џони Дип.

Според очевидци на настанот, 65-годишниот Пери одеднаш се затетеравил, по што се струполил на сцената.

Алис Купер на својот налог на Твитер синоќа објави дека Пери „сега е во стабилна сосотојба заедно со неговото семјестви и има најдобра нега“.

Причините за онесвестувањето на Пери официјално не се соопштени, но некои таблоди тврдат дека тој доживеал срцев удар.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.